מה זה הלוואות בין אנשים

 

הלוואות בין אנשים, המוגדרות כהלוואות עמית לעמית (p2p), הינה מערכת הלוואות חדשה שהחלה את פעילותה בעולם בעשור האחרון ונחלה הצלחה גדולה, ובשנים האחרונות גם בישראל. פעילות זו החלה במקביל להתפתחות יכולת טכנולוגית לבדיקת הפרופיל הפיננסי של הלווה וביצוע חיתום איכותי בהתאם. שילוב ההתפתחות הטכנולוגית ובניית פרופיל פיננסי מסודר לכל לווה, אפשר לגופים פרטיים העוסקים במתן אשראי ללקוחות פרטיים לבצע חיתום איכותי תוך הוזלת עלויות משמעותית בשל אופי הפעילות הטכנולוגי, אשר אינו מצריך כוח אדם גדול, משרדים ומנהלי סניפים, מבנה עלויות המוכר לנו במערכת הבנקאית.

בישראל, בחודש פברואר 2018 נכנס החוק בתחום ההלוואות עמית לעמית לתוקף והחלה הסדרה בתחום.
OURLEND  מציעה פתרון חיתומי איכותי למלווה ומנגד הלווה נהנה מחיתום איכותי והעברת כספים מהירה וזולה ללא מגע יד אדם.

 

איך לוקחים הלוואה?

 

בפשטות ובמהירות – עד היום בתור לווים כאשר היינו זקוקים להלוואה, היו לנו מספר אפשרויות מוגבלות, ללכת לבנק, או ללכת לחברת כרטיסי אשראי (שזה בעצם כמו בנק…), היום יש באפשרותנו ללכת ישר למקור הכסף ולקבלת הלוואה ממי שמעוניין להציע את ההלוואה, אבל בלי פערי תיווך. קבלת הלוואה הינה תהליך פשוט ללא צורך בהתרוצצות מול הבנק. גישה למחשב האישי או לטלפון הנייד תאפשר בקלות ובמהירות, תוך ביצוע מספר פעולות פשוטות לקבל הלוואה.

כדי להתחיל בתהליך קבלת הלוואה – *לחץ כאן*

 

איך משקיעים בפלטפורמה?

 

עד היום, כאשר חיפשנו לקבל תשואה כלשהי על הכסף שלנו, לא היו לנו הרבה אפשרויות מלבד, השקעה במערכת הבנקאית או בשוק ההון ואלה היו תשואות אפסיות. כיום הפלטפורמה של OURLEND מציעה אפשרות להפוך אתכם למשקיעים בהלוואות לאנשים פרטיים, ממש כמו הבנקים. הדרך לעשות את זה היא מאוד נוחה ופשוטה.

לחוץ כאן – *להתחיל את תהליך ההשקעה *

המלווה מגדיר את אופי ההשקעה, את תקופת ההשקעה ואת רמת התשואה הרצויה.
מכאן והלאה אנחנו כבר נעשה את השאר, נתאם את התנאים שציינתם מול הלווה/לווים הרלוונטיים, ואתם תיהנו מהחזר השקעה חודשי לחשבון הבנק שלכם.

 

איך מגנים על ההשקעה שלי?

 

הפלטפורמה של OURLEND הינה ייחודית ובעלת איכות טכנולוגית גבוהה ביותר. מערכת החיתום מבצעת בדיקה איכותית ביותר של המצב הפיננסי של הלווים, וזאת כדי להעניק למלווה את השקט לו הוא מצפה כאשר הוא משקיע את מיטב כספו. המטרה היא להתאים את הצרכים בין קבוצת מלווים לקבוצת לווים באופן הטוב ביותר. תהליך החיתום, אותו מבצעת הפלטפורמה, נעזר במודלים מגוונים ובאיסוף מידע אישי על כל לווה ולווה. הפלטפורמה מעניקה גם בטחון כספי – הפקדה לקרן ביטחון של חלק מסוים מסך כל הכספים בפלטפורמה למקרה בו לווה לא יעמוד בהתחייבויותיו בזמן. במצב זה, הפלטפורמה תדע להשלים למלווה את הכסף החסר לו בכדי ליהנות מהתשואה לה ציפה.

 

מה ההבדל בין P2P לבנקים?

 

ההבדל המשמעותי הוא, שפלטפורמת p2p  לא באה להחליף את הבנק, אלא להעניק  אשראי במקום זה הניתן על ידי הבנק. פלטפורמת p2p  אינה מנהלת מסגרות אשראי וחשבונות עובר ושב ואינה מנהלת פעילות שוטפת. ככזו היכולת של הפלטפורמה להציע הלוואות בריבית זולה ללא עלויות התקורה, כוח אדם והשכירות שיש למערכת הבנקאית, הינה גבוהה יותר לטובת הלווה ובמקביל מאפשרת להפוך את המלווה למשקיע, באפיק שהיה שמור רק למוסדיים ולבנקים.

החוק

את התיקון האחרון לחוק הפיקוח על שירותים פיננסים ניתן למצוא באתר משרד האוצר

אם ברצונך להוריד ישירות את החוק המלא כולל התיקון, אנא לחץ כאן