הלוואות בין עמית לעמית (P2P), כאשר המלווה והלווה "נפגשים" דרך פלטפורמה אינטרנטית החוסכת בעלויות בנקאיות וכוח אדם. הפלטפורמה האינטרנטית מקשרת בין הצורך של משקיעים לקבל תשואה על כספם לבין לווים הנדרשים להלוואה.

כל אדם מעל גיל 21 עם וותק במקום העבודה.

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18, בעל חשבון בנק מקומי.

ההלוואה ניתנת לתקופה של בין שנה ל3 שנים בהתאם להעדפת הלקוח, סכום ההלוואה ודירוג הלקוח

במקרה בו הלווה אינו מחזיר את ההלוואה, הפלטפורמה תפעל על מנת לגבות את החוב מהלווה באמצעים משפטיים מקובלים.

לצורך אבטחת החזרי ההשקעה של המשקיעים, הפלטפורמה מעבירה סכום מסך הלוואה לקרן מיוחדת הנותנת מענה במקרה של פיגור בקבלת החזרי הלוואה.

כן. החברה הראשונה שפעלה בתחום היא חברה בריטית עוד בשנת 2005 ולאחר מכן התחום התרחב לארה"ב ולמזרח. לפני כחמש שנים החלה הפעילות בישראל.

התהליך פשוט ומהיר, בקשת הלוואה אורך פחות מ-10 דקות!

עם התאמת ההשקעה שנבחרה בפלטפורמה, ההחזר החודשי יועבר לחשבון המלווה בהעברה בנקאית בכל חודש עפ"י תאריך ידוע מראש. סכום ההלוואה יועבר לחשבונך תוך 10 ימי עסקים.

כל חברה העוסקת בתחום, מעניקה את אותו מוצר – קישור בין מלווה ללווה. אולם הדרך שנעשית היא העושה את ההבדל בין החברות, וכמובן היכולת לבצע חיתום איכותי מהווה את הבסיס לטיב המוצר.

OURLEND בנתה פלטפורמה איכותית המנצלת את יכולות החיתום של בעלי החברה שצברו את ניסיונם בתחום האשראי בעשורים האחרונים, תוך שילוב יכולת טכנולוגית לאימות הנתונים באופן מיידי.

הריבית המוצעת בפלטפורמה משקפת את רמת התשואה אותה מבקש המלווה לקבל. ככל שהמלווה יהיה מעוניין לקבל תשואה נמוכה יותר, כך רמת הביטחון בקבלת התשואה תגדל ורמת הסיכון תקטן. ולהיפך, ככל שהתשואה תגדל, כך גם החשיפה של המלווה תגדל.

גובה ההלוואה המקסימלי מושפע מפרמטרים שונים הקשורים ללווה (גובה שכר חודשי, ותק תעסוקתי וכו') ועשוי להיות שונה מלווה ללווה.***

גם המלווה וגם הלווה חותמים על הסכם ברור ופשוט המוצג בפלטפורמה של OURLEND.

אם ההלוואה אינה חוזרת כסדרה, הפלטפורמה מתריעה אודות החריגה ללווה. במידה וכעבור מספר ימים לא יוסדר הפיגור, תועבר הגבייה להליך משפטי שינוהל על ידי הפלטפורמה.

ניתן בכל רגע לפרוע את ההלוואה במלואה או בחלקה, המטרה בסופו של דבר להקל על הלווים לסיים את ההליך אם אין להם צורך נוסף בהלוואה כזו או אחרת.

עמלת הלווה הינה 3.5% – עמלה חד פעמית.

עמלה זו תיגבה רק עם אישור ההלוואה בפועל כאשר 0.5% מהעמלה מופנים לטובת הקרן והביטחון ו-3% בגין דמי ניהול ותפעול.

בין 5-13% בשנה בהתאם לרמת הסיכון שכל משקיע מחליט לקחת.